GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 13967638
nr 1396 7638
Josef Ekberg
(1877-1945), Sverige
Vas, Signerad, Gustafsberg 1916. Höjd: 41cm
Kondition: krackeleringar, skadad
Josef Ekberg, född 1877, död 1945, svensk keramiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 10 maj 2021
kl 18:22:45
500 kr
600 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.300 kr